הכירו את משחקי הלחימה האסטרטגיים שיוציאו את הילדים מהמחשב

אם מילים כמו "עזוב כבר את המחשב" נאמרות בביתכם באופן בלתי פוסק בכל יום שעובר, כנראה שגם ילדכם מכור למשחקי מחשב ולא מוכן לצאת קצת החוצה ולשחק כמו ילדים רגילים בני גילו. בעיה זו נמצאת בבתים רבים בעידן הטכנולוגי של היום, ובשאלה למה הם לא יוצאים החוצה לשחק עם החברים הם עונים שהם משחקים איתם אונליין באמצעות המחשב.

כל הורה יודע שהמשחק המשותף עם אוזניות על האוזניים לא נחשב באמת למשחק איכותי שיש בו ערך, כיוון שהילדים לא מצליחים לחוות בצורה מלאה את הכיף, ההנאה, האתגרים וגם הערכים שמשחקים שונים מעניקים. במקום לבזבז אנרגיה מיותרת על שכנועים לעזוב את משחקי המחשב, כדאי שפשוט תציעו להם לשחק במשחקי לחימה אתגריים ומלאים באקשן ממש כמו משחקי המחשב שהם אוהבים.

בכדי שתוכלו להציע להם את אפשרויות המשחק הטובות ביותר להעדפותיהם, פנינו למומחים מפורטל קרמל כדי לברר אילו אטרקציות ופעילויות שיש בהן מרכיב אתגרי בסגנון משחקי לוחמה יוכלו להתאים עבורם. חזרנו עם כמה המלצות שוות שכדאי להכיר, וכן גם עם אפשרות לרכישת כרטיסים מוזלים באמצעות אתר קרמל.

פיינטבול – משחק לחימה צבעוני ומהנה

אחד ממשחקי הלחימה הוותיקים והאהובים הוא משחק הפיינטבול, במהלכו ניתן לדמות קרב בין כמה קבוצות על ידי כלי נשק שיורים כדורי צבע בצבעים שונים.

 • רקע כללי על המשחק – משחק פיינטבול פותח בעקבות הרעיון היעיל של סימון בעלי חיים ועצים בשטחים חקלאיים, ומאז ועד היום אותו רעיון שודרג להיות משחק לחימה אסטרטגי ומהנה המדמה קרב יריות בין חיילים בזירת מלחמה. כיום המשחק הפך להיות ענף ספורט אהוב ומוכר בכל העולם, וגם בישראל קיימת ליגה מקצועית בה משתתפים שחקנים מנוסים.
 • מהלך המשחק – המשתתפים מתחלקים לקבוצות שוות וכל אחד מהם מקבל רובה צבע, אפוד וציוד מגן והסבר על תרחיש הלחימה הנבחר. פסילה של שחקנים נעשית באמצעות ירי של כדורי צבע של הקבוצה היריבה, כאשר הקבוצה המנצחת היא זו שהצליחה לפסול את כל חברי הקבוצה היריבה.
 • היתרונות של המשחק – כיוון שמדובר על משחק לחימה, השחקנים נדרשים לשתף פעולה ולעשות מהלכים שונים בצורה מחושבת ובעבודת צוות. כדורי הצבע מאפשרים לזהות פסילות בצורה מהירה וטובה יותר, וניתן לערוך את המשחק בשטח פתוח בחוץ.
 • קהל יעד מתאים למשחק – המשחק בטיחותי ומהנה ומתאים לילדים מגילאי שש ומעלה.

לייזר טאג – משחקי מלחמה חדשניים

משחק לחימה חדשני ומתקדם הזהה במאפייניו למשחק הפיינטבול המסורתי, כאשר משחק לייזר טאג נערך עם כלי נשק שיורים קרני לייזר בטיחותיות.

 • רקע כללי על המשחק – הטכנולוגיות המתקדמות של היום הצליחו לשכלל גם את משחקי הלחימה הוותיקים, כך שכיום משחק מלחמה טקטי יכול להיערך באמצעות ציוד מתקדם וחדשני שיורה קרני לייזר על המשתתפים.
 • מהלך המשחק – מאפייני ומהלך המשחק דומים למשחק הפיינטבול עם חלוקה של המשתתפים לקבוצות ושימוש בכלי נשק ואפודי מגן. אפודי המגן אינם משמשים רק להגנה ולמתן תחושה של משחק לחימה אמיתי, אלא באמצעותם ניתן למנות את מספר הפגיעות שכל שחקן ספג וכך לסכם את תוצאות המשחק.
 • היתרונות של המשחק – בשונה ממשחק הפיינטבול, משחק הלייזר טאג אינו מלכלך את הבגדים מכדורי צבע כיוון שהשחקנים משתמשים ברובים שיורים קרני אינפרה אדום בטיחותיים שנראים כמו קרני לייזר. בכדי שניתן יהיה לראות את קרני הלייזר, המשחק מתקיים במבנים מקורים וסגורים בתנאים חשוכים דבר שמעצים את האווירה האתגרית ומוסיף מימד תחרותי לכל המשחק, וכן גם מאפשר לערוך את המשחק במזג אוויר קר וגשום.
 • קהל יעד מתאים למשחק – כיוון שהמשחק אינו כולל ירי של כדורים משום סוג והפגיעות הן ממוחשבות בלבד, הוא מתאים לכל הגילאים.

איירסופט – משחק ספורטיבי מלא אקשן

משחק לחימה זה אולי פחות מוכר ממשחקי הלוחמה האחרים, אך מדובר על ענף ספורט מוכר ופופולרי המדמה באופן הכי קרוב זירת לחימה גדושת אדרנלין.

 • רקע כללי על המשחק – משחק איירסופט הומצא כבר בשנות השבעים, כחלק מהרצון להחזיק כלי נשק שאינם נחשבים "נשקים חמים" האסורים לשימוש חופשי על פי חוק. המשחק היה פופולרי מאוד באסיה, ורק בשנים האחרונות התחיל להגיע גם למדינות במערב ובארץ הוא מוכר כענף ספורט חוקי.
 • מהלך המשחק – גם משחק האיירסופט מתבצע באמצעות חלוקה לקבוצות ושימוש בכלי נשק וציוד מגן, כאשר ניתן לבחור בין סוגים שונים של משחקים טקטיים כמו תפיסת דגל של הקבוצה היריבה, קרב קבוצתי או משחק של סימולציה צבאית.
 • היתרונות של המשחק – המשחק מתבצע על ידי ירי של כדורי פלסטיק לבנים, ולכן פגיעה ופסילה של שחקן מבוססת על אמון הדדי בין המשתתפים.
 • קהל יעד מתאים למשחק – המשחק מתאים לילדים בוגרים בגילאי 13 ומעלה.

כיצד לבחור את משחק הלחימה המתאים לילדכם?

כפי שניתן לראות, ישנם סוגים שונים ומגוונים של משחקי לחימה מאתגרים וחווייתיים, שבטוח יגרמו לילדכם לעזוב את המחשב סוף סוף. כדי למצוא את המשחק האיכותי והמהנה ביותר שגם יעניק לילדכם ערכים חינוכיים, מוזמנים לבקר בפורטל קרמל ולבחור את האטרקציה המועדפת על פי פירוט מלא ועדכני שקיים באתר.

נוסף למציאת אטרקציות, תוכלו ליהנות מהטבות בלעדיות באמצעות רכישה של קופונים ושוברים שיקנו לכם הנחות של עד 50%! מזמינים באתר ויכולים ליהנות מהנחה נוספת של 5 ₪ למימוש ראשון באתר באמצעות קוד הקופון XXXX.

פוסטים נוספים: