הדפסת סובלימציה

אחד המפתחות לשימוש בהדפסת סובלימציה הוא הכרת האילוצים המתודולוגיים ובחירת עיצוב. קרא את היתרונות והחסרונות ועיין בדוגמאות כדי להחליט אם העיצוב שעומד בראשך עובד עם הדפסת סובלימציה או שמא עדיף לך לבחור ב- DTG. עיין במגוון מוצרי הסובלימציה שלנו ולמד עוד על מה שנמכר ב- Shopify ובחנות Print On Demand שלנו.

יש כמה דברים שאתה צריך לעשות כדי להתחיל בעיצוב הדפסת סובלימציה על הסחורה שלך. ראשית, עליכם להשקיע במכבש חום כדי להדפיס עיצובים על בד.

הדפסת סובלימציה

היא שיטת הדפסה פופולרית שמטרתה להעביר תבנית (נייר סובלימציה) בלחץ ובחום (350-400 מעלות) לפיסת בד. ההבדל העיקרי בין השניים הוא שהדפסה דיגיטלית יכולה להדפיס עיצובים על פוליאסטר, משי וכותנה, אם רק להזכיר כמה מהם. בניגוד להדפסה דיגיטלית, הדפסי סובלימציה משתמשים בחום כדי להעביר את העיצוב לחומר.

על ידי שינוי חלקיקי הצבע האחיד ממצב גזי

הדפסת סובלימציה היא דרך פשוטה וחסכונית להתאמה אישית של מוצרים המשמשים עסקים ואנשים בבית. האיכות הגבוהה של מוצרי הקצה הנוצרים היא הסיבה לכך שהפופולריות שלהם גדלה בשנים האחרונות. הוא מאופיין בעדינות מעולה והיא אחת משיטות ההדפסה הטובות ביותר.

מדפסות סובלימציה זמינות כפתרונות שולחניים בתבניות הדפסה 85×11

85×14, 11×17 ו- 13×19. גזירה ותפירה של הדפסת סובלימציה גזירה ותפירה של סובלימציה היא תהליך הדפסת טקסטיל משוכלל המייצר עיצובים צבעוניים יפים, המגבלה היחידה היא התקציב שלך. עם עלויות ההתקנה הנמוכות שלו, הוא מתאים באופן אידיאלי לריצות קצרות וכמעט ללא תחרות ליד הדפסה רציפה.

סובלימציה על ידי חיתוך ותפירה נמנעת ממגבלות רבות של קיפול וכתם של בגדים לא מודפסים בתהליך זה. ללא קשר לאופן שבו אתה מדפיס תמונות על בד, פלסטיק, זכוכית, מתכת או חומרים אחרים, סובלימציה היא סוג משלה מבחינת בהירות ועמידות.

זה שונה מדיו דיו קונבנציונאלי וטונרים לייזר מכיוון שהם אינם יכולים לעבור למצב הגז והם מוגבלים לצורה מוצקה או נוזלית

במקרה של סובלימציית צבע, דיו סובלימציה מעוצב על ידי Sawgrass Technologies הופך צורה מוצקה של התמונה המודפסת על ידי הפעלת חום ולחץ למשך פרק זמן מסוים למצב הגז, ואז החום נלחץ לחדור לנקבוביות של כל מצע קרמיקה, מתכת, זכוכית או פוליאסטר שתעבירו. כאשר הדיו חודר לנקבוביות המצע, הוא מתמצק ויוצר תמונה מתמשכת עבור המוצרים החינמיים והמוצרי הלבוש שלך.

כטכנולוגיה, סובלימציית צבע עשויה להישמע מסובכת, אך התהליך עצמו הוא די פשוט. הצבע מופץ כמו בממיס נוזלי כמו מים. כאשר משתמשים בה עם מדפסת הזרקת דיו בפורמט גדול, ניתן להדפיס את קישור המשנה לצבע על נייר העברה מיוחד.

לא להתבלבל עם סובלימציית צבע

מדפסות העברה תרמית משתמשות בדיו מיוחדות ליצירת עיצובים להעברה והדפסה על טקסטיל עם צבעים שעברו סובלימציה. הדפסת סובלימציה ייחודית בכך שצבע הסובלימציה מועבר לדף נייר העברה במקום דיו נוזלי או ג'ל על ראש הדפסה פיזואלקטרי. כאשר מודפס עיצוב דיגיטלי על נייר ההעברה, הוא מונח על מצע מכובד חום וסובלימציה.

על מנת להעביר את תמונת העיצוב הדיגיטלי אל המצע שיש לסובלימציה נדרש מכונת חום או מכונה המעבדים את השילוב בין זמן

טמפרטורה ולחץ בדרגות שונות בהתאם למצע. נייר העברת חום הוא נייר מיוחד שניתן להעביר לדפוסי הדפסה על חולצות ובגדים אחרים כאשר קיים חום. ניתן לשים יריעות נייר העברת חום על חולצת הטריקו וללחוץ עליהן באמצעות מכבש חום, אך במקרים מסוימים גיהוץ באמצעות מכבש יתן את התוצאות הטובות ביותר בבית.

סובלימציה של נייר העברת חום

היא תהליך בו מדפיסים דגימה על דף נייר מיוחד (במקרה זה נייר סובלימציה) ונלחצים בעזרת מכבש חום לפריט לבוש. עוד כמה הערות חשובות על נייר העברת חום: רוב הניירות עובדים היטב עם בדי כותנה ופוליאסטר, אך תלמד כי סובלימציה עובדת בצורה הטובה ביותר עם פוליאסטר. בנוסף, עיצובי נייר העברת חום פועלים בצורה הטובה ביותר עם בגדים כהים ובהירים, ואילו סובלימציה עובדת בצורה הטובה ביותר עם בגדים לבנים ובהירים. לאחר שהתמונה או הגרפיקה הודפסו על הנייר המיוחד והוחלו על הבגד, מוחל חום כך שהצבע יהפוך לחלק מהבגד. לאחר מכן ממירים את הדיו לגז, אשר מחומם ומשולב עם הבד להדפסה. לאחר שהעיצוב משולב בבד, הוא הופך להיות חלק ממנו.

האפקט

הוא קבוע ופחות רגיש לדהייה מכיוון שהדיו מוטבע בבד ולא כמו הדפס רגיל על מצע שכבה. המשמעות היא שברגע שמדפיסים DTG, תגלה שהעיצוב שלך יתלבש, ייקרע, יתקלף ויישפשף עם הזמן. DTG מורחת דיו על הבגד ובהדפסת סובלימציה הדיו הופך לחלק מהבגד.

המצאת מכשירים אלה הקלה על ההדפסה

שלא לדבר על פתיחות למגוון עיצובים. שיטה זו מתאימה ביותר לריצות קצרות כאשר העלות הראשונית של הצבע נמוכה מהתקן. אם אתה מדפיס חולצת טריקו רק כל כמה חודשים, אתה עלול לגלות כי העברת חום טובה יותר עבורך. ניתן להשתמש בהעברת חום עם מדפסות סטנדרטיות, ואילו הדפסת סובלימציה עם מדפסות מיוחדות משמשת להדפסה באיכות גבוהה במיוחד.

השוק עמוס במדפסות סובלימציה המגיעות עם מגוון פונקציות, ולכן חיוני שתקבל את המדפסת המתאימה. מסיבה זו, ערכנו מחקר מעמיק כדי למצוא את מדפסת הסובלימציה הטובה ביותר עבורך.